טלפון נייד לעובד

כבעל עסק בתחילת דרכו, נדרש ממך לקבל החלטות שונות הנוגעות למבנה ואופי העסק ולעובדים שיעבדו יחד איתך בעסק.

מלבד תהליכי גיוס עובדים, מיקום המשרדים, אופי העבודה ומבנה השכר  מחובתך לחשוב גם על על תנאי העבודה שמצפים לעובדי החברה. כך למשל יש לקבוע כללים הנוגעים לנושא הטלפון הנייד של העובד.

מדיניות טלפון נייד לעובד

יש לחשוב מראש באיזה מהתפקידים בחברה נדרשת זמינות גבוהה ללקוח גם שלא בשעות המשרד, איזה מהעובדים נמצאים גם מחוץ למשרד בפגישות עם לקוחות או בשטח ולכן אלו יזדקקו לטלפון נייד בצמוד אליהם.

אם לדעתך רכישת טלפון נייד הינה הוצאה מיותרת, עלייך לקחת בחשבון שכבעל עסק, אתה יכול לצפות מהעובד שיהיה זמין בנייד האישי לשיחות מצד המעסיק בשעות העבודה. אך אם מדובר בהוצאת שיחות, או בתקשורת של העובד מחוץ לשעות העבודה אל מול לקוחות.  אין באפשרותך לצפות שהעובד יהיה זמין בנייד האישי שלו, העובד יכול לכבות את הנייד האישי, הוא גם לא חייב לתת את המספר האישי שלו ללקוחות.
ההיגיון אומר להקדים תרופה למכה ומראש לרכוש נייד שיהיה שייך לחברה וינתן לבעלי התפקידים הרלוונטים.

על בעל העסק לספק לעובד טלפון נייד.   בנוסף  יש להגדיר מראש בחוזה העבודה כי העבודה מצריכה זמינות בשעות הפעילות וכי העובד אחראי בצורה מלאה לטלפון שברשותו.

איך זה עובד קניית טלפון נייד לעובד.

במרבית חברות הסלולאר תוכלו לרכוש טלפון נייד  על שם החברה. רכישת הטלפון תהיה על שם החברה ותהיה מוכרת בהוצאות החברה.

חבילות סלולאר לעובדים –  בכל חברת סלולאר חבילות סלולאר שונות, בררו מראש איזו חבילה תענה בצורה המיטבית על הצורך שלכם ושל העובד. עדכנו מראש את נציג חברת הסלולאר ביעוד המכשיר. נציג החברה יציע לכם את חבילה סלולרית העונה לצורך שלכם.

תנאי תשלום – יש לבקש מהעובד את פרטי האשראי ולרשום את החשבונית על שם העובד. כאשר באופן קבוע כמעסיק אתם תשלמו את חבילת השיחות והגלישה. וכל שימוש אחר בטלפון שיחות מחול לדוגמא או הורדת אפליקציות בתשלום, יהיה על חשבון העובד.

ערך מוסף – בדרך זו אתם למעשה מקנים לעובד כלי עבודה שישמש אותו גם באופן פרטי.  בכך אתם מגדילים את הנאמנות של העובד למקום העבודה. בנוסף במידה ורכשתם מכשיר חדיש, הרי שהטלפון יכול לשמש כבונוס אותו מקבל העובד על פני משרה זהה במקומות עבודה אחרים.

 

 

השארת תגובה