המדריך המקצועי לכתיבת קורות חיים להייטק

בעולם העסקים המודרני כבר אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני. כתוצאה מכך, מי שרוצה להתקבל לעבודה נחשקת בענף ההייטק נדרש להשקיע בניסוח נכון ומדויק של קורות חיים.

טופס קורות החיים משמש בשלבים הראשונים של גיוס עובדים לא רק לטובת התרשמות כללית מהמועמד, אלא גם לשם השוואה בין דורשי עבודה. יתרה על כך, בעזרת טופס קורות חיים שנכתב באופן מובהק לצרכי ענף ההייטק ניתן לשפר את תנאי הפתיחה של המשא ומתן ואולי להשיג תנאי העסקה טובים יותר.

טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים

יש כמה טעויות נפוצות שמהן כדאי להימנע בכל הנוגע לנושא של כתיבת קורות חיים להייטק. ראשית, אין טעם לספר על תחומי עניין, עבודה, הכשרה או רקע שלא קשורים לעבודה שעל הפרק. חשוב להתמקד רק במה שרלוונטי עבור המעסיק ולזכור שבמקרה הטוב הוא צפוי לראות כמה עשרות או אפילו מאות טפסי קורות חיים ביום.

טעות נפוצה נוספת היא לנסות לחסוך זמן באמצעות יצירת טופס קורות חיים אחד וגנרי שאמור להתאים לכמה משרות שונות בענף ההייטק. זה אמנם מאפשר למועמד להקדיש חלק מהמשאבים לדברים אחרים, אך צפוי לגרום יותר נזק מתועלת. מגייסים בתחום כוח האדם שרואים טופס קורות חיים כללי מדי פשוט לא יתעלמו ממנו, כי הוא מצביע על חוסר במוטיבציה ועל חוסר אכפתיות.

קורות חיים להייטק: כך עושים זאת נכון

על בסיס האמור לעיל ניתן גם להבין את הדגשים החשובים עבור כתיבת קורות חיים להייטק בצורה נכונה. חשוב להתאים את טופס קורות החיים לצרכי המשרה ובמידת האפשר גם לחלק אותם לנושאים כפי שמפורט בהצעת העבודה. יש להתחיל מהפרטים האישיים, להמשיך עם רקע מקצועי שרלוונטי לדרישות ולציין גם יתרונות יחסיים ותחומי העשרה.

עוד טיפ חשוב לכתיבת קורות חיים הוא לשמור על נוסח קצר וקולע. טופס קורות חיים הוא ממש לא המקום שבו אתם אמורים להביא לידי ביטוי את כישורי הכתיבה ועולמכם הרחב. התפקיד של הטופס הוא פונקציונאלי בלבד ומטרתו להעביר אתכם לשלב הבא של גיוס העובדים או הראיונות. קחו בחשבון שקורות החיים שלכם אמורים לבלוט על רקע מאות טפסים אחרים, לכן ניסוח קצר וקולע בהחלט משפר את הסיכוי להשיג את המטרה.

כמו כן, רצוי להתרשם מתחומי ההתמחות של החברה שאליה מגישים את טופס קורות החיים גם בלי קשר לדרישות הספציפיות של המשרה. בענף ההייטק מעדיפים לגייס עובדים שיכולים לתרום גם בנושאים שאינם תחת תחום אחריותם ולכן זה עשוי להעניק לכם יתרון. התרשמות מתחומי ההתמחות של החברה תוכלו להשיג בעזרת ביקור באתר האינטרנט ויצירת קשר עם עובדים.

לסיכום, כתיבת קורות חיים להייטק דורשת זמן ומשאבים. הימנעו מהטעויות הנפוצות ובעיקר התמקדו בניסוח קצר שישפר את הרושם הראשוני.

השארת תגובה