טעויות בפתיחת עסק

טעויות נפוצות  בפתיחת עסק

בכל שנה נפתחים ונסגרים עשרות רבות של עסקים עצמאיים, מרבית העסקים הינם בני מחזור של שנה עד שנתיים.ברוב המקרים מדובר בטעויות עסקיות שביצע בעל העסק, טעויות שהיה ניתן למנוע אותן באמצעות מחשבה מקדימה.

לפניכם רשימה של טעויות נפוצות בפתיחת עסק עצמאי.

עלויות הקמת העסק –  הקמת עסק איננה רק עיניין של החלטה אישית, מרבית העסקים מורכבים ממקום פיזי, חנות , מבנה, או משרד. עסקים שאינם מתכננים נכונה את עלויות הקמת העסק, עלולים למצוא את הזמן ללא תזרים מזומנים חיובי עם הוצאות גבוהות עבור המבנה העסקי השכור. ולכן חובה לתכנן מבעוד מועד את  הוצאות העסק לצד ההכנסות. במידה ומדובר בעסק הנותן שירותים והזקוק למשרד. יש לשכור משרד רק ברגע שיש לקוחות. ניתן להשתמש באופציות חלופיות בתחילת הדרך, כמו השכרת אזור בחללים משותפים המאפשרים גם שימשו בחדר ישיבות. או לחילופין יצירת משרד ביתי וקביעת יעד לצמיחת העסק והשכרת מבנה תוך X חודשים. קביעת היעד תדרבן ותתן מוטיבציה לבעל העסק לצמוח ולהצליח.

בידול עסקי –  עסקים רבים מציעים שירות או מוצר שאינם שונים מהמתחרים . על מנת שהעסק יצליח חובה לערוך סקר שוק ומחקר מתחרים ולאתר בידול עסקי שיבדל את העסק מהמתחרים . ויאפשר לבעל העסק למכור בצורה קלה ויעילה את השירותים/המוצרים. ללא מלחמה מיותרת במתחרים.

יש לציין כי גם כשמדובר בשירות שאיננו חדשני, את הבידול ניתן לספק באמצעים אחרים. סטנדרט שירות גבוה, חומרים איכותיים, ביקורת על המוצר או השירות לאחר תקופת זמן, מתנה ייחודית רלוונטית המעניקה ערך מוסף. הוזלת מחירים

השארת תגובה