זכויות עובדים ותנאי העסקה

זכויות עובדים בישראל מתייחסות למגוון רחב של נושאים ובהם שעות עבודה, הפסקות, משמרות, סביבת העבודה, חופשות, הסעות ותנאים לאוכלוסיות ספציפיות. היכרות עם זכויות העובדים יכולה לסייע לכל עובד שכיר או עצמאי והיא חשובה גם עבור המעסיקים. בנוסף, ניתן לברר לגבי זכויות עובדים במידה ופותחים למשל תיק גירושין או רוצים להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה לגבי חלוקת רכוש.

הנה למשל 3 סעיפים בולטים ברשימת זכויות העובדים ותנאי העסקה בישראל:

1. צבירת ימי מחלה

כל עובד בישראל צובר זכאות ל-1.5 ימי מחלה עבור כל חודש עבודה במשרה מלאה אצל אותו מעסיק, מה שאמור להגיע לכדי 18 ימי מחלה בשנה. עם זאת, ניתן לזקוף היעדרות על חשבון ימי מחלה בשל טיפול בבן משפחה ובכל מקרה עובד אינו רשאי לפדות בכסף ימי מחלה שלא נוצלו.

2. פיצויי פיטורים לעובד שפוטר

עובד שפוטר לאחר שהועסק שנה לפחות אצל אותו מעסיק ובאותו מקום עבודה זכאי לפיצויים. שיעור הפיצויים הוא שכר חודש אחד לכל שנת עבודה וניתן לערב עורך דין לענייני משפחה במידה ומעוניינים לפתוח תיק גירושין ולחלק את הפיצויים שווה בשווה בין הצדדים.

3. חופשה ללא תשלום לעובדת בהריון

עובדת בהריון רשאית על פי חוק לצאת לחופשה ללא תשלום – חל"ת – רק במידה ורופא אישר בכתב כי סוג העבודה שהיא מבצעת מסכנת אותה או את העובר. בתוך כך, תקופת השהות בחופשה ללא תשלום אף נחשבת כתקופת עבודה בכל הנוגע לחישוב זכויות שקשורות לוותק העובדת.

לסיכום, זכויות עובדים מגנים על הציבור בישראל והם מתייחסים לשלל אירועים שעשויים להשפיע על המעסיק. לכן, חשוב להכיר את הזכויות הללו ולוודא שההתנהלות החוזית בין העובד והמעביד תקינה מבחינה חוקית.